• Kategorie
  • Szukaj
  • Leżanki do salonu

Leżanka to mebel, który wbrew pozorom nie jest wykorzystywany w aranżacjach wielu domów i może nie być do końca wszystkim znany. Zapewniamy Was jednak, że komfort użytkowania takiego mebla jest bardzo wysoki. Pojawienie się leżanki w modnym salonie nada mu nowego klimatu i sprawi, że przy wieczornej herbacie jeszcze przyjemniej będzie Ci się oglądało film lub czytało gazetę. 

Czym się kierować przy wyborze leżanki?

Leżanka ma spełniać dwie funkcje – po pierwsze ma być wygodna i praktyczna, każdy Was na pewno pragnie odpocząć od codziennego zgiełku w komfortowym siedzisku. Po drugie musi też pasować do pozostałych mebli i aranżacji całego pokoju, nie tylko kolorystycznie, lecz także pod względem stylu. Nie zakupisz przecież leżanki vintage do minimalistycznego, a zarazem nowoczesnego mieszkania. Na naszej stronie znajdziesz mebel, który będzie odpowiadał wszystkim powyższym potrzebom - gwarantujemy, że się nie zawiedziesz.

Rodzaje leżanek oferowanych w naszym sklepie

Leżanki mogą różnić się stylem wykończenia, rozmiarem, materiałami, a także kolorystyką. Meble te mogą mieć podłokietniki, dzięki którym można swobodnie podeprzeć rękę czy oparcie, co zwiększa komfort wypoczynku. Wyróżniamy leżanki lewostronne oraz prawostronne. Każda z nich jest bardzo wygodna, możesz wypróbować ją na popołudniowej drzemce, ustawiając się w każdej pozycji. Dzięki oparciu z tyłu, na leżance możesz siedzieć lub wybrać pozycję półleżącą, z wyciągniętymi nogami. Idealnie się sprawdzi też podczas wielogodzinnej przygody z książką.

Najlepsze miejsce na ustawienie leżanki

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz zastanowić się nad tym, jakie są Twoje potrzeby. Jeżeli mebel będzie Ci służył do czytania książek, lepiej ustawić go w nieprzechodnim miejscu, na przykład w rogu pokoju. Leżanka może również służyć jako główne siedzisko przed telewizorem albo jako mebel uzupełniający komplet wypoczynkowy. Jeżeli jej wygląd jest warty uwagi i wyróżniający się, warto postawić ją w centrum salonu. Pamiętaj jednak, żeby ustawić mebel wypoczynkowy w miejscu, gdzie będziesz mógł/ mogła spokojnie posiedzieć o każdej porze dnia. 

Na jakie cechy zwrócić uwagę przy wyborze leżanki?

  • Przede wszystkim styl mebla musi pasować do reszty aranżacji mieszkania - nie może znacznie różnić się od innych mebli. Sprawdź na naszej stronie, jakie kolory oraz materiały proponujemy, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
  • Funkcjonalność jest ważnym czynnikiem. Leżanka musi być na tyle dopasowana, aby po ciężkim dniu dała odpocząć Twoim nogom oraz kręgosłupowi.
  • Materiały obiciowe, jakie znajdziesz na naszej stronie to: naturalna skóra typu Pony i ekologiczna skóra.
  • Wytrzymałość mebla, to coś, na co powinieneś/powinnaś zwrócić uwagę, przy jego wyborze. Sprawdź, jaka jest maksymalne obciążenie mebla i z jakich materiałów zostało wykonane (mocne i wytrzymałe drewno lub metal). Wmrowisku.pl oferuje tylko najlepszej jakości leżanki.
  • Gwarancja na niektórych stronach jest niewielka, natomiast u nas trwa aż 10 lat, więc warto zakupić meble przez nas oferowane.