• Kategorie
  • Szukaj
  • Artykuły szkolne

Każdy rodzic, który ma dzieci w wieku szkolnym, wie, że wyprawka szkolna w zasadzie cały czas musi być uzupełniania. Lista przedmiotów, których potrzebuje uczeń, nie jest wcale krótka. Znajdują się na niej nie tylko niezbędne do nauki podręczniki szkolne, ale także akcesoria i przybory. Co więc powinna zawierać dobrze skompletowana wyprawka szkolna? Podpowiadamy, jakie produkty warto kupić.

Artykuły szkolne – co każdy uczeń powinien mieć?

Szkolna wyprawka przede wszystkim składa się z plecaka lub tornistra, zeszytów oraz takich akcesoriów jak piórnik zawierający artykuły piśmiennicze. Każdy rodzic jednak wie, że to nie jest wszystko, czego potrzebuje dziecko, by jego nauka była efektywna. Uczniowie spędzają w szkole większość dnia, nie może im więc niczego zabraknąć. Dzieci w szkole jedzą drugie śniadanie, z pewnością potrzebny więc będzie bidon lub termos, a także śniadaniówka, do której dziecko może schować kanapki czy inne przekąski. I chociaż dzieci najczęściej biorą udział w kompletowaniu szkolnego asortymentu, to jednak rodzic powinien wybrać dla dziecka to, co w szkolnej wyprawce się znajdzie. Powinno tak być dlatego, że jakość również ma ogromne znaczenie i wpływa na ostateczną żywotność ciągle eksploatowanych przez dzieci przedmiotów. Szczególnie jeśli niektóre z przedmiotów, np. plecak, mają dziecku służyć dłużej niż rok.

 

Artykuły szkolne – zmieniają się wraz z wiekiem

Ważnym aspektem przy kompletowaniu niezbędnej wyprawki do szkoły jest również fakt, iż potrzeby dziecka zmieniają się wraz z wiekiem. Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że nieco inne zakupy będzie robił rodzic dziecka, które chodzi do pierwszej klasy szkoły podstawowej, a inne – rodzic licealisty. Największe wyprawki kompletują zawsze rodzice uczniów podstawówki, ponieważ dzieci wykonują wiele prac plastycznych i kreatywnych projektów, co sprawia, że przybory zwyczajnie się zużywają. Dzieci starszych klas nie potrzebują już tylu produktów papierniczych, istotne jest dla nich jednak inne wyposażenie – piórnik, plecak czy większa ilość dobrej jakości zeszytów.

 

Poza produktami szkolnymi, niezbędnymi do pracy na lekcji, warto również zainteresować się produktami typowo edukacyjnymi, dzięki którym możemy bawić się z dzieckiem również w domu. Doskonałym przykładem takich artykułów są np. liczmany i patyczki, różnego rodzaju pieczątki czy naklejki motywacyjne. Świetnym dodatkiem do pokoju dziecięcego będą również tablice suchościeralne. Takie materiały oraz dodatki znajdziesz w naszym sklepie – koniecznie sprawdź!

Niezbędne akcesoria i przybory szkolne

Plecak to podstawowy element wyprawki szkolnej – dziecko musi mieć w czym nosić do szkoły wszystkie akcesoria oraz podręczniki. Jest to także pewien sposób na wyrażenie swojego charakteru i dzieci często wybierają plecaki ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek czy z ciekawymi napisami. Pamiętaj jednak, że plecak powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim praktyczny i dopasowany do wzrostu i etapu edukacji dziecka.

 

Niezmiernie ważnym akcesorium jest również piórnik. Jego wyposażenie zmienia się wraz z wiekiem dziecka. Młodsze dzieci z pewnością będą potrzebować więcej kolorowych pisaków, kredek czy długopisów niż starsi uczniowie. Również sam piórnik powinien być nieco inny – dla młodszych dzieci warto wybrać model z wytrzymałymi zamkami oraz przegródkami, dzięki którym dziecko szybko znajdzie niezbędne do pracy przedmioty. Starsze dzieci natomiast będą woleć piórniki w kształcie tuby, które zajmują mniej miejsca. W naszym sklepie mamy szeroki wybór różnych artykułów szkolnych. Jeśli więc szukasz idealnych akcesoriów dla dziecka – koniecznie sprawdź naszą ofertę!