• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowery tradycyjne

Rower tradycyjny jest jednym z najpopularniejszych prezentów dla dziecka. Nic w tym dziwnego – rower rozwija nie tylko zmysł równowagi czy uczy samodzielności, ale jest przede wszystkim doskonałą zabawą dla każdego! Jeśli nauczysz dziecko jeździć na rowerze, to możesz być pewien, że będzie to swego rodzaju ukoronowanie Twoich rodzicielskich wysiłków – nauka jazdy na rowerze nie jest bowiem rzeczą prostą. Jeśli jednak Twoje dziecko doskonale już sobie radzi na rowerku biegowym, to z powodzeniem możesz przejść na wyższy etap i zacząć rozglądać się za pierwszym prawdziwym rowerem dla dziecka. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Na co zwracać uwagę podczas wyboru roweru dla dziecka?

Wybranie dobrej jakości roweru tradycyjnego dla dziecka nie jest wcale łatwym zadaniem. Podczas wyboru powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Pierwszym z nich jest wielkość kół – za jej pomocą najczęściej określa się wielkość dziecięcych rowerków. Małe rowerki mają najczęściej koła 12’’, największe natomiast najczęściej 16’’. Istotna jest również wysokość, na której znajduje się siodełko. Dziecko, siedząc na nim, powinno mieć możliwość pewnego podparcia się palcami o podłoże. Dzięki temu Twoja pociecha nie powinna mieć problemu ze sprawnym manewrowaniem rowerem, zsiadaniem i wsiadaniem na niego.

Kolejnym istotnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest waga rowerka. Powinna ona być dostosowana do możliwości dziecka, by mogło ono samodzielnie prowadzić rowerek, utrzymać go i w razie potrzeby podnieść. Nie bez znaczenia jest tutaj materiał, z którego taki rower zostanie wykonany. Ważną sprawą jest również wysokość ramy roweru – w dziecięcych rowerach rama powinna być obniżona, dziecko bowiem nie może mieć problemu z przełożeniem przez nią nogi.

Rowery tradycyjne, czyli bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Niezwykle istotną sprawą w klasycznych rowerach jest również hamulec, który jest podstawą sprawnego pojazdu. W przypadku rowerów dziecięcych z powodzeniem możesz znaleźć zarówno takie, które wyposażone są w torpedo (czyli hamulec w pedałach), jak i takie, które mają hamulce na kierownicy. W pierwszym przypadku dziecko zazwyczaj będzie hamować intuicyjnie. Jednak jeśli planujesz nauczyć dziecko korzystania już z nieco bardziej „dorosłych” rowerów, może się okazać, że opcja z hamulcami przy kierownicy będzie lepszym rozwiązaniem. Istotne jest jednak, by serwisować zarówno linki, jak i klocki hamulcowe i co jakiś czas je regulować.

Rower, który spodoba się Twojemu dziecku

Pomijając wszystkie praktyczne aspekty kupna roweru, powinien się on przede wszystkim podobać jego małemu posiadaczowi. Kluczowy jest tutaj kolor, a także wszystkie dodatki, które przy rowerze się znajdą, takie jak dzwonek, bidon czy inne akcesoria rowerowe. Warto pozwolić dziecku na dokonanie wyboru spośród kilku modeli, które już przejdą Twoją weryfikację. Najlepiej więc wybrać konkretny model w sklepie internetowym i przedyskutować jego warianty wraz z dzieckiem. Możesz to zrobić w naszym sklepie. Gwarantujemy pełne zadowolenie z zakupu!