• Kategorie
  • Szukaj
  • Tornistry

Każdy rodzic dziecka rozpoczynającego edukację staje przed koniecznością wyboru tornistra dla pierwszaka. Od zakupu odpowiedniego modelu zależy zdrowie i komfort malucha. Tornister dla ucznia powinien być wytrzymały, a ponadto dopasowany i wygodny. Jak więc wybrać idealny model dla pierwszoklasisty?

Brak produktów do wyświetlenia

Tornistry – waga ma znaczenie

Każdego roku wielu rodziców szuka idealnego tornistra, plecaka lub torby dla swojej pociechy. Wybór odpowiedniego modelu niestety nie jest jednak łatwy i może nastręczyć kłopotów, szczególnie jeśli podejmujesz tę decyzję pierwszy raz. Prawdę mówiąc, wystarczy tak naprawdę na chwilę podnieść standardowy plecak pierwszoklasisty, żeby przekonać się o tym, jak bardzo bywa ciężki. Wybierając więc najlepszy model, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby obciążenie pleców Twojego dziecka rozkładało się równomiernie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że kręgosłup malucha w tym wieku ciągle się rozwija, a nieprawidłowe obciążenie może ostatecznie skutkować wadami postawy.

Obecnie na rynku możemy znaleźć lekkie i wytrzymałe modele tornistrów, które stanowią najlepszy wybór dla pleców Twojego dziecka. Producenci tornistrów pamiętają bowiem zarówno o funkcjonalności, jak i wyglądzie. Często modele tornistrów mają modne wzory i kolory, a wizerunki postaci z ulubionych kreskówek dzieci zachęcają np. do pakowania niezbędnych książek dzień wcześniej. Ciekawe są również wzory wykonane za pomocą techniki tie dye, które z pewnością ułatwią małemu uczniowi użytkowania tornistra. Takie i inne akcesoria znajdziesz z łatwością w naszym sklepie – sprawdź koniecznie!

Tornistry – jaki powinien być idealny tornister?

Idealne tornistry powinny posiadać wspomniany już wyprofilowany i usztywniony tył. Jeśli torba będzie dobrze przylegała do pleców dziecka, to książki i przybory szkolne umieszczone wewnątrz nie będą powodować dyskomfortu podczas noszenia. Dobrze jest również zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie tornistra – może on bowiem posiadać specjalne, ortopedyczne wybrzuszenia, co jest korzystne dla podparcia lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Taki tornister powinien zawierać też szerokie (choć nie za szerokie) i koniecznie regulowane szelki, poprawiające jego funkcjonalność.

Niebagatelną sprawą jest również waga plecaka. Nie powinna ona przekraczać zalecanego limitu, czyli 10-15% masy ciała dziecka. Jeśli bowiem tornister sam w sobie jest ciężki, nie można włożyć już do niego zbyt wielu przedmiotów. A jak doskonale wiesz – już samo wyposażenie szkolnego plecaka jest niemałym ciężarem. Nadmierne obciążenie źle wpływa na stawy, kolana, stopy i – przede wszystkim – kręgosłup dziecka. Trzeba również zwrócić uwagę na wykończenie dolnej i górnej części tornistra. Dół powinien kończyć się wraz z linią pleców, górna część – przed karkiem. Aby dodatkowo odciążyć dziecko, warto ponadto wybierać modele, które mają dodatkowe spinające szelki z przodu klatki piersiowej.

Tornistry – muszą się podobać!

To, co jednak powinno być równie istotne, to fakt, iż powinieneś kupić tornistrem razem z dzieckiem. To bowiem ono będzie nosić tornister do szkoły i go użytkować. Warto więc pozwolić na to, by Twoja pociecha wybrała wzór spośród kilku modeli, które przeszły już Twoją weryfikację. Jeśli więc chcesz sprawić przyjemność dziecku, koniecznie zdecyduj się na model zaakceptowany przez malucha - z pewnością znajdziesz idealny tornister na stronie naszego sklepu. Sprawdź sam!