• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowery i pojazdy

Wybór roweru i pierwszego jeżdżącego pojazdu dla dziecka nie jest sprawą łatwą. Spośród wielu ofert trzeba wybrać tę, która spełni oczekiwania zarówno rodziców jak i dziecka. Już od najmłodszych lat dzieci powinny opanowywać jazdę na rowerze, która przecież nie należy do najprostszych. Nie ma również chyba nic przyjemniejszego niż zabieranie dziecka na rowerowe wycieczki. Sprzęt, jaki do tego wybierzemy, powinien nie tylko podobać się dziecku, ale przede wszystkim być dla niego bezpieczny. Jak więc wybrać najlepszy pojazd dla dziecka? Sprawdź i zamów rower już teraz w naszym sklepie!

Rowery i pojazdy – jak wybrać pierwszy rower dla dziecka?

Pierwszym rowerkiem dla dziecka powinien być rowerek biegowy. Pozwala on bowiem na trening równowagi i umiejętności jazdy na dwóch kółkach. Taki rowerek oczywiście powinien spodobać się dziecku, dlatego warto, by uczestniczyło ono w wyborze. Warto dać dziecku wybór spośród kilku wybranych już przez nas modeli i kolorów. Dziecko nawet na rowerku biegowym powinno być również wyposażone w kask, by uczyć się dobrych nawyków. Kolejnym etapem powinien być rower z kółkami bocznymi. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla dzieci, które nie mają jeszcze opanowanego utrzymywania równowagi niezbędnej do jazdy na rowerze. Kiedy dziecko opanuje już jazdę z dodatkowymi kółkami – z powodzeniem może się przesiąść na pierwszy rower na dwóch kołach, dostosowany do jego wieku.

Kupując pierwszy rower dla dziecka, powinieneś pamiętać o kilku niezbędnych kryteriach. Przede wszystkim wysokość siodełka powinna być dostosowana do długości nóg dziecka. Dziecko, które usiądzie na siodełku, nie powinno mieć problemów z dotknięciem palcami stóp podłoża i z utrzymaniem równowagi. Na tak dobranym rowerze dziecko nie powinno mieć problemu z nauką hamowania i ruszania. Kolejny parametr, który jest dość istotny przy wyborze, to waga samego roweru oraz materiał, z jakiego został on wykonany. Rower dla dziecka nie powinien być bowiem zbyt ciężki, zwłaszcza gdy dziecko jest już na tyle duże, by samo mogło go przenosić, np. po schodach. Lżejszy rower umożliwia również łatwiejsze utrzymanie równowagi, co jest istotne zwłaszcza dla początkujących rowerzystów. Podsumowując – rower dobry dla dziecka nie powinien być zbyt duży i ciężki tak, by dziecko mogło samo nim operować. Powinien być również bezpieczny i wykonany z dobrej jakości materiałów.

Jeździki jako świetna alternatywa dla roweru

Jeśli poszukujesz dla dziecka nie tylko alternatywy dla roweru, ale także doskonałej zabawki edukacyjnej, to powinieneś rozejrzeć się za odpowiednim jeździkiem. Taki pojazd jest nie tylko gwarancją doskonałej zabawy, ale także doskonałym sposobem na nudę. Używanie jeździka niesie za sobą także inne zalety – dziecko jeszcze przed zakupem roweru uczy się utrzymywania równowagi. Dodatkowo takie pojazdy nadają się zarówno do jazdy na zewnątrz, jak i w domu.

Podczas wyboru odpowiedniego modelu powinieneś wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Przede wszystkim zwróć uwagę na maksymalne obciążenie pojazdu oraz maksymalny wiek dziecka, które może używać jeździka. Jeździk nie powinien mieć zbyt dużego siedziska, ponieważ ma to negatywny wpływ na postawę dziecka. Dobrej jakości pojazd powinien być jednak przede wszystkim bezpieczny. Takie pojazdy znajdziesz w naszym sklepie. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!