• Kategorie
  • Szukaj
  • Stoliki barowe do kuchni

Czy stoliki barowe będą pasować do każdego mieszkania?

Oczywiście, ponieważ zastosowanie tych mebli jest nieograniczone. Wszystko zależy od ich usytuowania oraz doboru odpowiedniego koloru i kształtu do całej aranżacji wnętrza. Stolik barowy jest nie tylko piękny, lecz także funkcjonalny – można napić się przy nim kawy lub w trakcie imprezy porozmawiać przy kieliszku wina. Mebel ten może zmienić rutynę dnia powszedniego, a jednocześnie perfekcyjnie wkomponować się w nowocześnie umeblowane mieszkanie.

Halmar BAR7 stolik barowy czarny
Halmar BAR7 stolik barowy czarny
Produkt niedostępny
ACTONA Stół barowy Chara wood
ACTONA Stół barowy Chara wood
Produkt niedostępny
Halmar BAR3 stolik barowy
Halmar BAR3 stolik barowy
Produkt niedostępny
Halmar SB1 stolik barowy biały
Halmar SB1 stolik barowy biały
Produkt niedostępny

Materiał wykonania stolików barowych - na jaki najlepiej się zdecydować?

Aby wybrać idealny stolik barowy, trzeba skupić się nie tylko na jego kształcie, wysokości czy kolorze, lecz także na tworzywie, z jakiego został wykonany. W zależności od zastosowanego surowca, możesz uzyskać odmienną aranżację wnętrza. Model drewniany jest najpopularniejszym rozwiązaniem, gdyż pozostaje łatwy w utrzymaniu czystości, a ponadto można bez trudu dopasować go do pozostałych elementów wystroju. W eleganckim czy nowoczesnym pomieszczeniu świetnie sprawdzi się z kolei szklany stolik, idealnie dopełniając wyszukaną aranżację. W przeciwieństwie do stolika drewnianego, aby zadbać o jego czystość, trzeba będzie poświęcić mu nieco więcej uwagi. Odradzamy zakup takiego stołu rodzinom z dziećmi, przez łatwość jego zbicia. Coraz bardziej popularne stają się również stoliki wykonane z metalu. Na naszej stronie znajdziesz metalową konstrukcję będącą idealnym dopełnieniem stylu industrialnego. Surowość tego tworzywa podkreślają elementy rdzy, widoczne spawania czy otarcia.

Co do małej kuchni? Stół barowy - kompaktowe rozwiązanie problemów

W niewielkiej kuchni rozmieszczenie stołu barowego trzeba zaplanować umiejętnie. Jeżeli w Twojej kuchni znajduje się okno, przestrzeń obok niego będzie kapitalnym miejscem na ustawienie mebla. Pamiętaj o tym, że korzystanie ze stolika ma być proste, zatem stolik barowy nie może zajmować takiego miejsca, które będzie utrudniało poruszanie się po kuchni. Powinieneś/ powinnaś znaleźć złoty środek, tak aby stolik nie przeszkadzał osobie z niego korzystającej oraz tej gotującej w kuchni. Często zdarza się, że obie czynności są wykonywane w tym samym czasie. Prezentowane w tej kategorii meble mają przede wszystkim ułatwić funkcjonowanie w kuchni, nie stwarzając dodatkowych problemów.

Jaką wysokość stołu barowego należy wybrać?

Średnia wysokość stolików barowych na naszej stronie waha się od 100 do 115 cm. Stół barowy, a także hokery są zazwyczaj wyższe niż pozostałe meble w otoczeniu. Na naszej stronie znajdziesz również stoliki barowe nieco niższe, w zależności od zapotrzebowania. Wszystko zależy od tego, kto będzie korzystał z mebla oraz od zamierzonego efektu aranżacyjnego. Jeżeli chcesz mieć stolik barowy odpowiadający wysokości szafkom kuchennym, szukaj modelu o wymiarach 80-90 cm. Natomiast jeśli masz wysokich lokatorów albo lubisz spożywać śniadanie na stojąco, rozważ wyższe rozwiązanie. Alternatywnym rozwiązaniem będzie zakup regulowanego stolika barowego. W ofercie naszego sklepu znajdziesz stoliki z kwadratowym i okrągłym blatem o wysokościach od 68 do 91 cm.