• Kategorie
  • Szukaj
  • Witryny do salonu

 

Witryny są eleganckimi meblami, dzięki którym możesz stworzyć stylową i modną aranżację swojego mieszkania. Na dodatek odznaczają się bardzo praktycznymi cechami, a zamontowane w nich szkło sprawia, że nie są masywne i nie przytłaczają pokoju. Na wmrowisku.pl znajdziesz szeroki wybór witryn pasujących stylem do wystroju wnętrz w Twoim domu lub mieszkaniu.

Witryny do salonu odznaczają się stylem i klasą, a jednocześnie są funkcjonalne. Za szybą możesz postawić ciekawe akcesoria, takie jak zdjęcia z podróży, które urozmaicą wnętrze. Mebel idealnie sprawdzi się też do przechowywania dodatkowych ręczników czy obrusów, dlatego warto go postawić zarówno w dużych, jak i małych pokojach. Wybór na naszej stronie jest ogromny, więc musisz zdecydować, jakie kryteria są dla Ciebie najważniejsze. Jeżeli mebel ma posłużyć do przechowywania zastawy czy książek, warto kupić wówczas większy egzemplarz. Jeśli ma z kolei pełnić funkcję ozdobną, poszukaj mebla w mniejszym rozmiarze.

Krótka historia witryn

Te gustowne meble pojawiły się we Francji i Anglii w połowie XVIII w. Chwilę później przeszklono boki witryn w celu dodatkowej ekspozycji ich zawartości. W ten sposób powstała serwantka – pochodna witryny, której zadaniem było przechowywanie zastaw, przeznaczona była ona głównie do jadalni.

Zasady aranżacyjne przy doborze idealnej witryny do salonu

·  Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca na postawienie tak obszernego mebla. Ustawiony frontem do drzwi lub na głównej ścianie na pewno zwróci uwagę gości. Mniej korzystny okazuje się być widok jego szczytu zaraz po wejściu do salonu.

·  Aby uzyskać harmonię w całym pokoju, zdecyduj się na dopasowanie witryny pod kolor oraz materiał, z jakiego wykonane są pozostałe meble

·  Żeby uzyskać muzealny efekt, możesz postawić witrynę na szarej lub grafitowej ścianie, która będzie stanowić niesamowite tło. Efekt ten możesz podkreślić, dobierając odpowiednie oświetlenie.

Czym powinieneś/powinnaś się kierować przy wyborze idealnej witryny?

·  Wymiary – mebel powinien pasować do miejsca, które mu wybrałeś/ wybrałaś. Należy dobrze dopasować wysokość, szerokość, a także głębokość. Najlepiej, abyś zmierzył/zmierzyła wybrane miejsce wcześniej.

·  Pojemność – jest to cecha wiążąca się z wyżej wymienionym wymiarem, dopasowujesz ją do własnych wymagań.

·  Materiał – do wykonania witryny na naszej stronie wykorzystuje się płyty meblowe, drewno, szkło oraz metal.

·  Styl – jak już wcześniej pisaliśmy, ważne jest to, aby wygląd mebla pasował do reszty wystroju mieszkania.

·  Konstrukcja półek – te wykonane z drewna będą trwalsze od tych szklanych.

·  Oświetlenie - mebel może być wyposażony w środku w dodatkowe oświetlenie, które dodatkowo wyeksponuje umieszczone wewnątrz przedmioty.

Ceny witryn

Kosz takiej witryny zależy od materiału, z jakiego jest wykonana, producenta, a także stylu. Na naszej stronie znajdziesz wiele modeli, które są wytrzymałe, a ich cena jest adekwatna do jakości. Proponujemy również przecenione produkty, więc warto sprawdzić naszą ofertę i poszukać odpowiedniej witryny dla siebie.