• Kategorie
  • Szukaj
  • Karmienie dziecka

W życiu każdego dziecka przychodzi czas na rozszerzenie diety. Jest to także moment, kiedy rodzice szukają przydatnych akcesoriów do karmienia. Im bowiem dziecko będzie starsze, tym jego dieta stanie się bogatsza i bardziej różnorodna – ilość i jakość akcesoriów do karmienia wtedy również się zmienia i ma znaczenie. Jakie akcesoria więc wybrać, by służyły one długo i były zarówno bezpieczne, jak i funkcjonalne?

Karmienie dziecka – kiedy nowe akcesoria stają się niezbędne?

Niemowlęta zwykle karmione są tylko mlekiem. Niezależnie od tego, czy jest to mleko naturalne, czy modyfikowane, to dieta małego dziecka przez kilka pierwszych miesięcy jego życia nie jest zbyt urozmaicona. Bez względu na to, jak dziecko się szybko rozwija, rodzice w pewnym momencie zaczynają rozglądać się za akcesoriami niezbędnymi do powolnego rozszerzania dziecięcej diety. Dzieje się to zazwyczaj około 4/5 miesiąca życia. I właśnie wtedy niezwykle potrzebne staje się np. bezpieczne krzesełko do karmienia czy dobrej jakości bezpieczne sztućce i zastawa dla malucha.

Karmienie dziecka — jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że najlepsze akcesoria do karmienia to takie, które są praktyczne i łatwe w użytkowaniu oraz późniejszym czyszczeniu. Idealne krzesełko do karmienia jest więc stabilne, bezpieczne i łatwe w czyszczeniu. Ponadto warto zwrócić również uwagę na to, czy łatwo możesz włożyć i wyjąć dziecko z krzesełka. Nic bardziej nie psuje dnia niż zdenerwowane dziecko, które zaczyna (słusznie w tym przypadku) marudzić. Warto również zwrócić uwagę na to, jakie akcesoria posiada wybrane przez Ciebie krzesełko – tacki, pasy bezpieczeństwa czy wkładka, na której dziecko siedzi. Co więcej, przydatne byłoby, by te elementy były łatwo odczepiane – przede wszystkim dlatego, że takie elementy szybko się brudzą, dlatego bez trudu będzie je można wówczas wyczyścić.

Idealne krzesełko do karmienia powinno również mieć możliwość komfortowego składania, szczególnie jeśli często podróżujesz z dzieckiem. W takim przypadku równie korzystne i pomocne będą też ruchome koła przy nóżkach, które ułatwią przewożenie i przesuwanie mebla. Przede wszystkim szukaj jednak krzesełek bezpiecznych, czyli takich, które zapewnią podporę pod miednicę i dolny odcinek kręgosłupa dziecka. Fotelik nie powinien być również śliski, bo w takim krzesełku dziecko poprawnie nie usiądzie. Dlatego warto wybrać foteliki z wkładkami, które z pewnością ustabilizują pozycję dziecka. Warto kupić modele posiadające podparcie stóp z możliwością regulacji. Taki fotelik z pewnością jest wygodniejszy dla dziecka. Jeśli więc szukasz idealnych fotelików w doskonałej cenie – sprawdź modele dostępne w naszym sklepie!