• Kategorie
  • Szukaj
  • Gokarty dla dzieci

Niemal każdy miłośnik samochodów w dzieciństwie marzył o posiadaniu własnego gokarta. Jest to bowiem nie tylko doskonała alternatywa dla rowerów, ale także fantastyczny sposób na rozbudzenie w swoim dziecku pasji do motoryzacji. Nic więc dziwnego, że te pojazdy szturmem podbijają dziecięce serca. Są cenione również przez rodziców dzięki bezpieczeństwu, jakie zapewniają dzieciom podczas jazdy. Jeśli więc szukasz dla swojego dziecka pojazdu na pedały, to zdecydowanie powinieneś rozważyć kupno odpowiedniego gokarta. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealny model spośród licznych propozycji.

Gokarty – co je wyróżnia i jak ich używać?

Podobnie jak rowery, gokarty mają pedały i kierownicę. Wyposażone są jednak w cztery koła, mają również położony nisko środek ciężkości, co sprawia, że są stabilniejsze od dwukołowców. Charakteryzują się dzięki temu także znacznie mniejszą wywrotnością. Takie cechy z pewnością są dla rodziców argumentem przekonującym do zakupu gokarta. Co więcej, obsługi tego urządzenia nie trzeba się także specjalnie uczyć. Jazda nie wymaga bowiem balansowania ciałem, czy przyjmowania specjalnych pozycji, dzięki czemu dziecko niemal od razu może używać tego pojazdu. Będzie to więc doskonały wstęp do czterokołowców dla małego rajdowca i świetne przygotowanie do jazdy na rowerze. Jeśli więc zależy Ci na bezpiecznej aktywności dziecka, rozważ wszystkie dostępne opcje.

Jaki gokart będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na to, czy gokart jest w 100% bezpieczny dla Twojej pociechy. Co o tym świadczy? Przede wszystkim wykonanie. Gokart powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Powinien również być bezpieczny mechanicznie – wszystkie niezbędne elementy mechanizmu sterującego powinny być zabezpieczone i położone z dala od zasięgu dziecięcych rąk czy nóg. Konieczne jest więc wybranie gokarta wykonanego przez renomowanego i sprawdzonego producenta. W naszym sklepie znajdziesz produkty tylko takich marek. Wybór sprawdzonej firmy oznacza bowiem, że do wykonania pojazdu zostały wykorzystane sprawdzone, bezpieczne materiały, spełniające standardy jakościowe, a sam produkt ma wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Innym istotnym elementem jest dostępność części zamiennych. Jeśli zaopatrzysz się w gokarty niewiadomego pochodzenia, ich naprawa może być niemożliwa. Ponadto, gokart powinien być zwrotny i wygodny w użytkowaniu. Dziecko powinno mieć możliwość łatwego skręcania i zawracania.

Gokarty – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zanim wybierzesz wymarzony model gokarta, koniecznie zwróć uwagę na to, w jakie koła wyposażony jest pojazd. Koniecznie zastanów się również nad tym, jakie maksymalne obciążenie powinien mieć Twój gokart. Dobrze, by było na tyle duże, by pojazd służył dziecku przez dłuższy czas.

Równie istotny jest także wygląd takiego pojazdu – to on jako pierwszy rzuca się w oczy, a dzieci często przecież wybierają „oczami”. Każdy mały kierowca z pewnością zafascynuje się modelem wzorowanym na pojazdach wyścigowych (np. czerwonym Ferrari), natomiast dziewczynki na pewno zachwycą się modelami w kolorach z palety różu. Niezależnie jednak od wyglądu – idealny model gokarta znajdziesz w naszym sklepie.