• Kategorie
  • Szukaj
  • Akcesoria do dziecięcych rowerów

Jeśli już zdecydowałeś się na kupno roweru dla dziecka, z pewnością zauważyłeś, że Twoje dziecko czerpie mnóstwo radości z samej jazdy na swoim pojeździe. Jednak rower Twojego dziecka może być atrakcyjniejszy i przede wszystkim zdecydowanie bardziej podkreślać indywidualność Twojej pociechy. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie akcesoria do dziecięcego roweru. Bardziej ergonomiczne uchwyty kierownicy, dzwonek do roweru z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki, czy wygodne rękawice do jazdy – warto zainwestować w takie dodatki, by dziecko chętniej jeździło na rowerze. Sprawdź, jakie akcesoria znajdziesz w naszej ofercie!

Akcesoria do dziecięcych rowerów – na co warto się zdecydować?

Jeśli chodzi o doposażenie dziecięcego roweru, to z pewnością warto zainwestować przede wszystkim w bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia. Takim akcesorium są uchwyty kierownicy. Możesz wybrać zarówno te, które są proste, jak i takie, które są wyposażone dodatkowo w ozdobne elementy, takie jak wstążki, które na pewno doceni każda dziewczynka. Końcówki wyposażone we fluorescencyjne lub odblaskowe elementy również podniosą bezpieczeństwo użytkownika – dzieci będą lepiej widoczne na ulicy.

 

Innym istotnym elementem jest zdecydowanie dzwonek rowerowy. Często dzwonki montowane fabryczne nie są zbyt atrakcyjne. Warto więc, by takie przeznaczone dla najmłodszych były proste w obsłudze i spełniały swoją funkcję. Powinny być one również atrakcyjne dla Twojego dziecka. Zainwestuj więc w taki dzwonek, który nie tylko będzie miał atrakcyjny dźwięk, ale również będzie przedstawiać np. ulubioną postać z kreskówki dziecka lub będzie w kształcie biedronki. Doskonałym dodatkiem będzie również bidon, który jest akcesorium wspierającym zdrowe nawyki, a takim nawykiem jest z pewnością picie wody. Jeśli dziecko będzie posiadać dobrej jakości bidon, to nie będzie musiało sięgać do plecaka lub schowka, by wziąć łyk wody. Te i wiele innych produktów, dzięki którym rower Twojego dziecka będzie dla niego jeszcze atrakcyjniejszą rozrywką, znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

 

Akcesoria rowerowe dla dzieci – czyli rękawiczki, które zwiększą komfort jazdy

Rękawiczki rowerowe z pewnością zwiększają komfort jazdy na rowerze, szczególnie jeśli wraz z dzieckiem pokonujecie dłuższe trasy. Jest to też element ubioru, który wraz z kaskiem rowerowym powinniśmy traktować jak obowiązkowy. Mają one bowiem mnóstwo zalet. Przede wszystkim chronią dłonie podczas upadku – dzięki odpowiednio dobranym rękawicom kolarskim dłonie Twojego dziecka będą zabezpieczone przed otarciami. Odpowiednio dobrane będą również zabezpieczały przed chłodem.

 

Poza rozmiarem i sposobem dopasowania do dziecięcej dłoni, rękawiczki rowerowe dla dzieci nie różnią się właściwie od ich odpowiedników przeznaczonych dla dorosłych. To, co z pewnością je wyróżnia, to kolorystyka. Nie ma chyba malucha, który nie cieszyłaby się z akcesorium z wizerunkiem swojego ulubionego, bajkowego bohatera. Jeśli więc szukasz dodatku, który nie tylko sprawi dziecku radość, ale będzie również zwiększać jego bezpieczeństwo – to koniecznie zainwestuj w rękawiczki rowerowe. Takie i inne akcesoria znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź koniecznie!