• Kategorie
  • Szukaj
  • Jeździki

Jeśli szukasz dla swojego dziecka zabawki edukacyjnej, z pewnością powinieneś zainteresować się jeździkami. Taka zabawka jest nie tylko gwarancją doskonałej zabawy, ale także wsparciem w rozwoju Twojej pociechy. Używanie jeździka ma wiele zalet – uczy dziecko jak utrzymywać równowagę, jednocześnie służąc jako pojazd lub jako pchacz, nadając się zarówno do jazdy w domu jak i na zewnątrz. Są też doskonałym sposobem na poskromienie nudy. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy jeździk dla swojego dziecka!

Jeździki – kiedy kupić pierwszy model?

Kiedy możesz kupić pierwszy jeździk? To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych przed zakupem tego pojazdu. Jednoznacznej odpowiedzi jednak nie ma, ponieważ zależy to głównie od tempa rozwoju dziecka. Jeśli rozwija się ono szybko, to może zacząć używać jeździka już po skończeniu 1 roku życia. Tak naprawdę to Ty jesteś w stanie najlepiej ocenić, czy Twoje dziecko może już używać tego gadżetu, ponieważ sam widzisz, na jakim poziomie jest jego rozwój.

 

W pierwszym etapie użytkowania jeździk służy najczęściej jako pchacz, który pomaga dziecku zachować równowagę i zdecydowanie usprawnia naukę chodzenia. Sam z resztą zauważysz, że w późniejszym czasie dziecko zacznie siadać na pojazd. Warto więc przed zakupem zwrócić uwagę, by jeździk był na tyle bezpieczny, by dziecko zarówno stojąc jak i siedząc nie zrobiło sobie krzywdy. Pojazd powinien więc być wyposażony w barierki ochronne, podstawki na nóżki oraz prowadniki, dzięki którym rodzic będzie mógł zachować kontrolę nad zabawką.

Jeździki – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zakup powinien być dobrze przemyślany, a podczas wyboru modelu ważne, byś wziął pod uwagę kilka kryteriów. Przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się przed zakupem, jakie jest maksymalne obciążenie pojazdu oraz jaki jest wiek dziecka, które może korzystać z jeździka. Pojazd nie powinien również być wyposażony w zbyt szerokie siedzisko – ma to negatywny wpływ na postawę dziecka. Co więcej, odpowiedni jeździk powinien mieć zachowane wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa, a także być wyposażony w barierki ochronne, które można będzie zdemontować, gdy dziecko będzie starsze.

 

Doskonałym dodatkiem będą również wspomniane już podnóżki, a także schowki (np. pod siedzeniem). To praktyczne rozwiązanie przede wszystkim dla rodziców, którzy mogą przechowywać w zabawce niezbędne rzeczy, takie jak dodatkowe ubranie czy przekąski. Kolejnym niezbędnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, są koła. Koła wykonane z plastiku będą z pewnością lżejsze, jednak najlepiej sprawdzą się na płaskim, równym podłożu. Jeśli więc planujesz wycieczki poza miasto, koniecznie zadbaj o to, by koła były wykonane z gumy. Takie koła zapewniają także lepszą amortyzację i są cichsze w użytkowaniu. Gumowe koła nie niszczą także paneli. Oczywiście, podczas wyboru warto zwrócić uwagę na wygląd – to także ma ogromne znaczenie. Przyciski i sygnały świetlne, kolorowa obudowa czy lusterka z pewnością zachęcą dziecko do zabawy, a także przyczynią się do jego szybszego rozwoju. Już teraz zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i wybierz jeździk idealny dla swojego dziecka.