• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowery biegowe

Rowerek biegowy jest pierwszym pojazdem dla dziecka, które z powodzeniem nauczy je utrzymywania równowagi. Poruszanie takim urządzeniem odbywa się bowiem na zasadzie podobnej do chodzenia, jednak dziecko przyjmuje dokładnie taką samą postawę jak podczas jazdy na rowerze. Zamiast pedałować – po prostu odpycha się nogami. Rower biegowy jest więc rowerem bez napędu – powinien więc być podobnie dobrany, jak klasyczny rower. Jak więc wybrać najlepszy rower biegowy dla dziecka? Sprawdź i złóż zamówienie w naszym sklepie!

Milly Mally Pojazd Jake Red Cars
Milly Mally Pojazd Jake Red Cars
Produkt niedostępny

Rowery biegowe – dlaczego to takie doskonałe rozwiązanie?

Jak już wspomniano, rowerek biegowy jest tak naprawdę rowerem bez napędu – w momencie jazdy dziecko przyjmuje identyczną postawę jak podczas jazdy na rowerze klasycznym. Największym atutem takiego rozwiązania jest przede wszystkim łatwość, z jaką dziecko może z takiego rozwiązania korzystać. Dodatkowo dziecko może później płynnie “przeskoczyć” z roweru biegowego na ten klasyczny, bez konieczności dodatkowej nauki równowagi. Oprócz tego taki rowerek ma również niską masę, co z pewnością ułatwia dziecku poruszanie się. Rodzice z kolei mają możliwość zabierania takiego rowerka wszędzie. Rodzinny spacer z takim rowerkiem będzie łatwiejszy i ciekawszy dla dziecka.

Takie rowerki najczęściej przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, w zależności oczywiście od wzrostu i wagi dziecka. Odpowiednim momentem, kiedy dziecko może zacząć używać takiego rowerka, jest czas gdy już dobrze zaczyna radzić sobie z chodzeniem.

Rowery biegowe – na co zwrócić uwagę?

Warto wybierać rowerki, które mają tylny hamulec. Jest to bowiem ogromny atut, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze, ponadto dziecko w czasie zabawy może nauczyć korzystać się z hamulca, co w przyszłości znacząco mu pomoże. Warto więc od początku wybrać rowerek, który został wyposażony w takie rozwiązanie. Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę, aby rower miał również możliwość regulacji siodełka. Dzieci, szczególnie te małe, szybko rosną, więc żeby rower służył dziecku dłużej, warto by miał regulowane siodełko. Ponadto, warto zwrócić również uwagę na opony, w jakie wyposażony jest rower biegowy dla dziecka. Dobrze by był on wyposażony w prawdziwe, gumowe opony z dętkami. Pozwoli to na lepszą amortyzację, takie koła zapewniają również lepszą przyczepność do podłoża. Warto również wybrać modele, które wyposażone są w podnóżki. Takie rozwiązanie jest dobre szczególnie dla starszych dzieci, które rozpędzają się już do większych prędkości. Wówczas przydatne jest miejsce, gdzie mogą one trzymać nóżki.

Przed zakupem rowerka biegowego dla dziecka warto również przemyśleć wybór odpowiedniego koloru oraz ewentualnych dodatków. Dzwonek, możliwość przypięcia koszyka, chorągiewek czy kolorystyka wzorowana na ulubionych postaciach z kreskówek z pewnością zachęcą dziecko do częstszego korzystania z rowerka. Warte uwagi modele z pewnością znajdziesz w naszym sklepie – koniecznie zapoznaj się z naszym asortymentem.