• Kategorie
  • Szukaj
  • Podnóżki do salonu

 

Jeżeli Twoim idealnym planem na niedzielny wieczór jest dobra książka lub film i lampka wina, z pewnością nie wyobrażasz sobie swojego salonu bez wygodnego fotela. Co więcej, wydaje nam się, że pokochasz też sprytny, niewielkich rozmiarów mebel, którym jest podnóżek. Przeniesie on ogromną ulgę Twoim stopom po wyczerpującym dniu. Na dodatek zapewnia gustowną i elegancką dekorację w każdym wnętrzu.

D2.DESIGN Podnóżek BA1 pony
D2.DESIGN Podnóżek BA1 pony
Produkt niedostępny

Najważniejsza cecha podnóżka, czyli jego wysokość

Podnóżki do fotela, użyteczne w wielu sytuacjach, mają zapewnić odpowiednie oparcie dla nóg w trakcie wypoczynku na ulubionej kanapie czy fotelu. Jednak nawet najpiękniejsze meble nie będą spełniać swojej funkcji, jeśli ich wysokość nie będzie właściwie dobrana. Jaka więc zatem ona powinna być? Taka jak siedziska. Dzięki prawidłowym wymiarom podnóżek będzie stanowił przedłużenie nóg, co pozwala rozładować napięcie mięśni na plecach. Niektóre z podnóżków posiadają regulację, dzięki czemu można zastosować je przy różnych rodzajach mebli.

Salonowa wygoda umili Twój wieczór

Zakup podnóżka nie jest prostym zadaniem, gdyż wybór na naszej stronie jest ogromny. Dostępne meble wyróżniają się niesamowitym wyglądem, który umożliwi stworzenie wspaniałego klimatu w salonie. Pierwszym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego modelu, jest materiał. Na naszej stronie znajdziesz podnóżki tapicerowane wełną kaszmirową, naturalną skórą czy nawet tkaniną obiciową z aksamitu. Jeśli szukasz nie tylko designerskiego, lecz także praktycznego mebla, na wmrowisku.pl zamówisz model otwierany, który posłuży również za schowek. Często w trakcie spotkań towarzyskich używany jest ponadto jako miejsce do siedzenia.

Podnóżki idealnie uzupełnią wystrój mieszkania nowoczesnego i modernistycznego. Nic nie stoi na drodze, aby wypróbować je również we wnętrzach bardziej klasycznych. Wystarczy postawić na dobrze dobrany model, którego wygląd będzie świetnie prezentował się na tle aranżacji salonu.

Istotnym elementem podczas wyboru idealnego mebla jest kolorystyka. Nasza firma oferuje szeroką gamę barw, którą z pewnością dopasujesz do wystroju własnego mieszkania. Kolory obić, jakimi dysponujemy, to czerwony, szary, zielony, pudrowy róż, butelkowa zieleń, beżowy, khaki, czarny i wiele innych.

Jak wykorzystać podnóżki w aranżacji salonu?

Pamiętaj, że podnóżek do fotela, który trafia do Twojego wnętrza, powinien być funkcjonalny, a jednocześnie atrakcyjny. Jeśli zdecydujesz się na nowoczesny podnóżek, potraktuj go jako ciekawy dodatek do wyposażenia mieszkania.

Odpowiedni model można dobrać do salonu na dwa sposoby. Pierwszy z nich to dobranie mebla do ogólnej kolorystyki pomieszczenia oraz fotela. Ten sposób zapewni Ci harmonijny wystrój. Innym rozwiązaniem jest dobór podnóżka na zasadzie kontrastu. Wybór podnóżka o ciekawym kształcie lub oryginalnym obiciu np. z kaszmiru czy z dodatkiem frędzli, nada pokojowi wspaniałego klimatu, a sam stanie się designerską ozdobą.

Niezależnie od tego, jaki wybierzesz model, pamiętaj, że podnóżek powinien zapewniać wysokiej jakości odpoczynek, a korzystanie z niego pozytywnie wpłynąć na zdrowie fizyczne, co zapobiegnie powstawaniu uciążliwych dolegliwości.