• Kategorie
  • Szukaj
  • Wyposażenie

Wyposażenie dziecięcego pokoju jest niezwykle istotnym elementem aranżacji mieszkania. Pokój dziecięcy powinien być nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także funkcjonalny. Jeśli więc zastanawiasz się jak mądrze i stylowo urządzić dziecięcy pokój, koniecznie przejrzyj kategorię “Wyposażenie” w naszym sklepie. Z pewnością znajdziesz inspiracje do urządzenia pokoju zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Czym jednak powinien cechować się dobrze urządzony pokój dziecięcy? Podpowiadamy!

O czym warto pamiętać, urządzając pokój dziecięcy?

Urządzanie pokoju dla dziecka nie jest łatwym zadaniem, szczególnie z powodu mnogości dodatków, które możemy znaleźć w sklepach. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że pokój dla dziecka przede wszystkim powinien być funkcjonalny. Poza funkcjonalnością powinien się również cechować przytulnością, a także powinien dziecku dawać poczucie bezpieczeństwa. Koniecznie więc powinieneś dobrać nie tylko odpowiednie kolory oraz umeblowanie do pokoju, ale także dodatki, które tworzą przytulną atmosferę. Dodatki jednak także należy dobierać z pewnym umiarem tak, by ich nadmiar nie dekoncentrował dziecka oraz go nie przytłaczał.

Dobór wystroju i samo urządzanie tego pomieszczenia powinieneś więc zacząć od przeanalizowania potrzeb Twojego dziecka w danym wieku oraz wzięcia pod uwagę jego zainteresowań. Jeśli urządzasz pokój dla starszego dziecka, z powodzeniem możesz je zaangażować w proces urządzania pokoju, co może być doskonałą zabawą zarówno dla dziecka, jak i dla Ciebie. W pokoju dziecięcym powinny znajdować się takie meble jak łóżko, szafa oraz strefa kreatywna, czyli stolik lub biurko. Niezbędne będą tutaj również meble do przechowywania zabawek. Najważniejszą zasadą jest jednak fakt, iż meble dziecięce powinny być dostosowane do wzrostu dziecka. Szczególnie zaś tyczy się to biurka oraz krzeseł. W pokoju dla młodszego dziecka z powodzeniem możesz natomiast umieścić leżaczek bujaczek, który odciąży Twoje ręce i będzie doskonałym uzupełnieniem dziecięcego pokoju.

Wyposażenie – pokój pełen dodatków

Pokój dziecka powinien być również odpowiednio oświetlony – nie może w nim być zbyt ciemno. Dobrze jest więc zainwestować w dodatkowe oświetlenie, również strefy zabawy. Koniecznie zaopatrz się więc w lampkę przy łóżku oraz lampkę biurkową. Na ścianie, szczególnie pokoju młodszego dziecka z powodzeniem może również zawisnąć np. lampa w kształcie chmurki. Takie oświetlenie doskonale sprawdzi się podczas zasypiania, ponieważ delikatnie oświetla pomieszczenie i nie rozprasza śpiącego dziecka. To także doskonałe rozwiązanie, jeśli Twoje dziecko boi się ciemności.

Oprócz klasycznego wyposażenia pokoju dziecięcego powinny się w nim znaleźć również ciekawe dodatki. Takie dodatki z pewnością pozwolą dziecku na rozwijanie fantazji i pozwolą na nieograniczone zabawy. Doskonałym pomysłem do pokoju dziecięcego będzie np. tablica. Zarówno wersja kredowa, jak i tablica suchościeralna przyda się zarówno dziecku szkolnemu, jak i przedszkolakowi. Doskonałym dodatkiem będzie również huśtawka do pokoju czy miarka wzrostu, dzięki której dziecko będzie mogło kontrolować swój wzrost. Na ścianie pokoju dziecięcego mogą się znaleźć również naklejki. W zasadzie dobór dodatków zależy tylko od Ciebie, warto jednak zrobić to z głową, by pokój dziecięcy był nie tylko funkcjonalny, ale również przytulny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.