• Kategorie
  • Szukaj
  • Spacerowe

W życiu każdego rodzica nadchodzi czas, kiedy trzeba zmienić wózek z gondolą na wózek spacerowy. Dzieci szybko rosną, więc wybór tego rodzaju modelu jest niezwykle istotną sprawą, gdyż będzie on spełniał swoje zadanie przez kilka lat. Musi więc być praktyczny i wygodny, a także bezpieczny i wytrzymały, by mógł bez szwanku wytrzymać użytkowanie w różnych warunkach. Dobra spacerówka oznacza bowiem wygodne przejażdżki zarówno po mieście, jak i po lesie. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę, wybierając najlepszy model?

Spacerowe – jakie wózki wybrać?

Rodzice rozpoczynają poszukiwania odpowiedniego wózka spacerowego najczęściej około szóstego miesiąca życia malucha, gdy zaczyna on już samodzielnie siadać. Standardowa gondola staje się już nieodpowiednia – dziecko ciekawe świata nie chce już w niej siedzieć. Wózek spacerowy może posłużyć Twojemu brzdącowi nawet do 3. roku życia, powinien być więc wybrany z głową i uwzględnieniem takich czynników jak wygodne, sztywne, ale miękkie oparcie oraz możliwość regulacji. Niezbędne będą również kółka odpowiedniej wielkości, które sprawdzą się zarówno na płaskim terenie miejskim, jak i na leśnych wertepach, nierównych krawężnikach czy chodnikach.

Niezbędnym elementem jest również odpowiednie zabezpieczenie malucha. Ważne więc, by wózek spacerowy posiadał wytrzymały pałąk oraz pięciopunktowe pasy, których nie odepnie nawet starsze dziecko. Wózek powinien być również łatwy do złożenia, a także lekki i wygodny w transporcie. Spacerówka jest bowiem modelem stworzonym do podróży. Maksymalne obciążenie takiego wózka musi być dostosowane do wagi coraz większego dziecka oraz dodatkowego bagażu, np. torby z akcesoriami.

Co jeszcze warto kupić?

Jeśli kupujesz pierwszy wózek spacerowy, to być może dobrym rozwiązaniem byłby model 3w1. Na czym polega taki model? Jest bardzo praktyczny, ponieważ składa się zarówno z gondoli, jak i ze spacerówki. Może więc posłużyć Twojemu malcowi przez kilka pierwszych lat życia, a kiedy dziecko dorośnie do wózka spacerowego i wyrośnie z gondoli – możesz z powodzeniem go dostosować do nowej roli. Warto jednak, wybierając spacerówkę zwrócić uwagę, by siedzisko było wystarczająco duże nawet dla dziecka w zimowym kombinezonie. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że wózki 3w1 są zazwyczaj cięższe niż standardowe spacerówki.

To na co musisz również zwrócić uwagę to rodzaj kółek. Od nich zależy bowiem łatwość w prowadzeniu wózka. Miejskie wózki mogą być wyposażone w niewielkie kółka, najlepiej by były obrotowe z przodu. Natomiast jeśli zamierzasz wybierać się z dzieckiem na częstsze wypady za miasto, to powinieneś zastanowić się nad pompowanymi kółkami. Istotne są również takie aspekty jak łatwość czyszczenia, maksymalne obciążenie czy dodatkowe akcesoria. Od Ciebie tylko zależy, czego potrzebujesz. Niezależnie jednak od Twoich potrzeb, najlepszy wózek spacerowy znajdziesz na naszej stronie. Sprawdź sam – nie zawiedziesz się!