• Kategorie
  • Szukaj
  • Hulajnogi

Hulajnoga jest jednym z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. W dzisiejszym świecie zdominowanym przez komputery warto proponować dzieciom takie rozwiązania i formy aktywności, które doskonale wpłyną nie tylko na rozwój ruchowy, ale będą także doskonałym urozmaiceniem wolnego czasu. Aby zakup hulajnogi był dobry, powinien być przemyślany. Na co więc zwrócić uwagę, kupując hulajnogę dla dziecka? Sprawdź!

Hulajnogi dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Na rynku możesz znaleźć najróżniejsze rodzaje hulajnóg, przede wszystkim więc powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie – jakiej hulajnogi potrzebuje Twoje dziecko? Czy powinna mieć ona dwa, czy trzy kółka? W asortymencie naszego sklepu bez problemu znajdziesz bowiem zarówno hulajnogi dwukołowe, jak i takie wyposażone w trzy koła. Trójkołowe hulajnogi nadadzą się z pewnością najlepiej dla młodszych dzieci. Dzieje się tak dlatego, że konstrukcja takiej hulajnogi zwiększa stabilność podczas jazdy, co przede wszystkim ma znaczenie dla maluchów, które jeszcze stabilnie nie chodzą. Dzięki takiej budowie hulajnogi Twoja pociecha może powoli i bez ryzyka upadku opanowywać ruchy niezbędne do sterowania tym pojazdem, czyli odpychanie, ogólną koordynację, a także balans ciała i trudniejsze manewry, takie jak skręcanie. Możesz spotkać dwa rodzaje hulajnóg trójkołowych – mających dwa kółka z przodu i jedno z tyłu oraz hulajnogi z jednym kółkiem z przodu i dwoma z tyłu. Wybierz tę, która sprawdzi się najlepiej dla Twojego dziecka.

Hulajnogi dwukołowe przeznaczone są dla starszych dzieci, które mają już opanowaną koordynację ruchową i z powodzeniem radzą sobie na dwóch kołach. Taka hulajnoga jest cięższa i wykonana z innych materiałów, pozwala jednak na rozwijanie prędkości niemal tak samo dużych jak hulajnoga dla dorosłych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie najpierw kupno hulajnogi trójkołowej, a kiedy dziecko będzie nieco starsze – wybór dobrej jakości hulajnogi na dwóch kołach.

Hulajnogi dla dziecka – jaki rozmiar jest optymalny?

Oprócz rodzaju hulajnogi powinieneś zwrócić również uwagę na to, w jakie koła wyposażony jest pojazd. Małe kółka najlepiej sprawdzą się na gładkich powierzchniach, takich jak asfalt. Natomiast jeśli wybierzesz koła dmuchane, możesz być pewien, że poradzą sobie one z trudniejszymi powierzchniami, takimi jak np. ubita droga wiejska czy ścieżka w lesie.

Oprócz kół niezwykle istotnymi elementami, w jakie powinna zostać wyposażona hulajnoga dla dziecka, jest również regulacja wysokości kierownicy, dobrej jakości podest oraz hamulec. Przede wszystkim, jeśli poszukujesz hulajnogi, która posłuży Twojemu dziecku przez dłuższy czas, to powinieneś wybrać taki model, który wyposażony jest w kierownicę z regulacją wysokości. Wtedy hulajnoga będzie „rosła wraz z dzieckiem”, co nie tylko ograniczy koszty, ale przede wszystkim umożliwi wygodne korzystanie ze sprzętu. Ponadto, hulajnoga powinna mieć również wysokiej jakości podest, który wytrzyma obciążenie większe, niż waga Twojego dziecka w momencie zakupu. Podest nie może być jednak ani zbyt niski, ani zbyt wysoki. Jeśli hulajnoga będzie używana na płaskim terenie, to dobrze by podest znajdował się stosunkowo nisko – dziecko mniej będzie męczyło się jazdą, a także będzie się mogło mocniej odpychać. Wybierz więc hulajnogę idealną dla potrzeb Twojego dziecka - wiele różnorodnych modeli znajdziesz w naszym sklepie!