• Kategorie
  • Szukaj
  • Zdrowie i higiena

Każde dziecko musi nauczyć się tego, że higiena jest niezwykle ważnym aspektem w życiu człowieka, a jej zaniedbywanie może w konsekwencji stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dlatego też trzeba nauczyć dziecka tego, by regularnie szczotkowało zęby, myło ręce i potrafiło poprawnie korzystać z toalety. Naukę z pewnością umilą dodatki, kosmetyki oraz akcesoria, które możecie kupić w naszym sklepie. Ale jakie spośród nich wybrać, by przestrzeganie zasad higieny nie było tylko przykrym obowiązkiem? Podpowiemy!

Kiedy dziecko powinno poznać zasady higieny?

Nigdy nie jest zbyt wcześnie na to, by dziecko zaczęło nabierać zdrowych nawyków. Maluchy powinny przyzwyczaić się do odpowiedniej, regularnej higieny. Mycie zębów czy regularne kąpiele już od czasów niemowlęcych sprawią, że nie będzie to dla dziecka nic zaskakującego. Dobrze przygotowana kąpiel i urozmaicony czas w wannie z ciekawymi zabawami spowodują, że czynność ta stanie się dla Twojej pociechy nie tylko czymś przyjemnym, lecz także zupełnie naturalnym. Z pewnością pomogą w tym odpowiednio dobrane kosmetyki, które powinny być delikatne, a ponadto kolorowe i o przyjemnej konsystencji, np. pianki - znajdziesz je również w naszym sklepie.

Dobre skojarzenia stanowią doskonałą podstawę, by ukształtować u dziecka trwałe nawyki i przyzwyczajenia. W pewnym momencie Twoja pociecha sama zacznie dbać o to, by zawsze być czystą. I chociaż doprowadzenie do takiego stanu nie jest wcale proste, to nauka samodzielnej higieny dziecka z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Zdrowie i higiena – nocniki dla maluchów

Nie tylko kąpiel czy mycie zębów są niezwykle istotne, jeśli chcemy wyrobić w dziecku nawyk przestrzegania zasad higieny. Twoja pociecha z pewnością będzie musiała ponadto nauczyć się w końcu korzystać z toalety. Przed toaletą konieczne będzie natomiast przyzwyczajenie dziecka do nocnika. Nocnik jest elementem, który sprawi, że maluch może już na zawsze pozbyć się pieluszki i rozpocząć na dobre trening czystości. Nie powinieneś jednak kupować dziecku przypadkowego nocnika. Nocniki dla dzieci są jednak bardzo różne – mają ciekawe i wymyślne kształty, są grające lub zupełnie proste. Jak jednak wybrać najlepszy?

Przede wszystkim najważniejsze, by odpowiedni nocnik był wygodny. Również materiał, z jakiego został on wykonany, powinien być giętki i trwały. Dodatkowo nocnik powinien zachowywać stabilność, dziecko nie może bowiem z niego wstawać. Musi być również bezpieczny – bez ostrych krawędzi i małych, gniotących elementów. Poza tym nocnik dla chłopca i dla dziewczynki powinny mieć nieco różną budowę – nocnik dla chłopca powinien posiadać odpowiednie zabezpieczenie z przodu, a nocnik dla dziewczynki nie musi być tak zabudowany.

Reasumując – warto i trzeba zachęcać dziecko do dbania o higienę. Ale można zrobić to z głową, by maluch czerpał z tego przyjemność. Z pewnością osiągniesz ten cel przy pomocy produktów, które kupisz w naszym sklepie. Sprawdź sam!