• Kategorie
  • Szukaj
  • Wielofunkcyjne

Wózki wielofunkcyjne są absolutnym hitem w środowisku wszystkich rodziców, którzy chcą ułatwić sobie życie. Nic w tym dziwnego – taki sprzęt rośnie razem z dzieckiem, dzięki czemu oszczędność czasu oraz pieniędzy jest naprawdę zauważalna. Przemyślany wybór modelu sprawi, że będziesz mieć w zanadrzu tak naprawdę trzy różne sprzęty w jednym – pierwszy fotelik samochodowy, głęboki wózek oraz spacerówkę, co oznacza, że raz zakupionego sprzętu możesz używać nawet do 4. roku życia dziecka. Jak jednak wybrać najlepszy model i na co zwrócić uwagę?

Brak produktów do wyświetlenia

Wielofunkcyjne – dlaczego wózek 3w1 to tak dobre rozwiązanie?

Wózek 3w1 to doskonałe rozwiązanie dla każdego rodzica, przede wszystkim dzięki połączeniu kilku sprzętów w jeden. Kupując bowiem wózek wielofunkcyjny, dostajesz, tak jak już wspomniano, 3 sprzęty: fotelik samochodowy dla najmłodszych pasażerów (kategoria 0+ do 13 kg), wózek głęboki (czyli tzw. gondolę) oraz wózek spacerowy. Wszystkie elementy montowane są na tym samym stelażu, a łatwość, z jaką można jedną funkcję przekształcić w kolejną, sprawia, że jest to niezwykle ergonomiczne rozwiązanie, które ponadto oszczędza mnóstwo czasu.

Dlaczego wózek 3w1 to tak doskonałe rozwiązanie? Głównie dlatego, że łączy w sobie wiele funkcji dodatkowych, sprawiając, że jest to praktyczne akcesorium. Ponadto takie rozwiązanie z pewnością się opłaca — nie kupujesz trzech różnych sprzętów. Zakup dwóch wózków oraz dobrej jakości fotelika samochodowego to często spory koszt. Wybierając wózek wielofunkcyjny, płacisz za jeden model, mając jednocześnie do dyspozycji trzy różne. Dodatkowo takie wózki to także komfort, wygoda oraz oszczędność miejsca – fotelik wpina się w stelaż, co jednocześnie oznacza, że nie musisz ze sobą zabierać kolejnego sprzętu, który zajmuje przestrzeń. Ponadto łatwe wpinanie oraz błyskawiczna zmiana funkcji, ale także spory zakres regulacji sprawiają, że każdy wyjazd z dzieckiem będzie dużo prostszy.

Wielofunkcyjne – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając jednak odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Przede wszystkim – bezpieczeństwo fotelika samochodowego. Jest to niezwykle istotna sprawa, bowiem bezpieczeństwo Twojego dziecka zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Każdy fotelik samochodowy, również ten wchodzący w skład zestawu wózka wielofunkcyjnego, musi posiadać niezbędne certyfikaty, oznaczenia oraz wyniki testów zderzeniowych. Dodatkowo, kupując wózek, zwróć uwagę na rozmiar gondoli. Nie powinna ona bowiem ograniczać mu zakresu ruchu. Istotne, by była wyposażona w miękki, przewiewny materacyk, budkę z zapewnioną wentylacją oraz regulowane nachylenie dna.

 

Także trzecia funkcja, czyli wózek spacerowy spełniający wszelkie Twoje oczekiwania. Spacerówka powinna mieć regulowany kąt nachylenia oparcia oraz regulowany podnóżek. Dzięki temu dziecko będzie mogło zdrzemnąć się podczas spaceru. Warto również zwrócić uwagę na to, by cały zestaw wyposażony był w solidne, amortyzowane koła i akcesoria dodatkowe, takie jak pełna rączka (co ułatwia sterowanie wózkiem) czy odblaski (ułatwiające widoczność). Nie ulega jednak wątpliwości, że taki wózek wielofunkcyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy cenią sobie wygodę, mobilność oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Jeśli więc możesz tak o sobie powiedzieć — koniecznie sprawdź naszą ofertę wózków wielofunkcyjnych i wybierz model dla swojego dziecka!