• Kategorie
  • Szukaj
  • Moda i uroda

Dziewczynki bardzo często uwielbiają naśladować swoje mamy. Od najmłodszych lat stroją się w ich ubrania, zakładają szpilki i testują kosmetyki. Z czasem zaczynają mieć swoje własne kosmetyczki. Sprawdź, jakie kosmetyki są odpowiednie dla dziewczynek w wieku 10-12 lat.

Brak produktów do wyświetlenia

Moda i uroda – jakie kosmetyki dla dziewczynek będą najlepsze?

Większość dziewczynek pragnie naśladować swoich rodziców, również w codziennych nawykach. Małe dziewczynki często podkradają ubrania i kosmetyki mam, by przez chwilę poczuć się jak dorosłe osoby. Jest to całkowicie naturalne zachowanie – dziecko widzi w rodzicu autorytet, chce więc go naśladować. Na używanie „dorosłych” kosmetyków Twoja pociecha ma jednak jeszcze czas, jednak jeśli wykazuje już teraz zainteresowanie kolorowymi kosmetykami, warto podarować jej wersje, które będą dopasowane do wieku. Kosmetyki przeznaczone dla dzieci mają zwykle delikatniejszy, dostosowany do potrzeb dziecka skład. Prawdopodobnie mała miłośniczka makijażu nie będzie chciała już więc podbierać kosmetyków dla dorosłych, jeśli będzie posiadać swoją własną kosmetyczkę.

Skompletowanie własnej kosmetyczki jest ponadto dobrym sposobem na to, by dziecko nauczyło się korzystać z kosmetyków z umiarem. Z powodzeniem możesz wtedy wytłumaczyć córce jak wykorzystywać każdy produkt i jakie jest jego zastosowanie. Oczywiście wszystko należy robić z głową.

Kosmetyki dla małej damy

Jak już wspomniano – dzieci nie powinny sięgać po kosmetyki przeznaczone dla dorosłych. Producenci kosmetyków wychodzą jednak naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech, proponując linie kosmetyków dedykowanych bezpośrednio dziewczynkom. Z powodzeniem na rynku znajdziesz więc dopasowane do potrzeb skóry w jej wieku kremy i balsamy, a także specjalne produkty do włosów – zarówno bezbarwne, jak i kolorowe. Ciekawą propozycją będą na pewno kolorowe kosmetyki do makijażu dla dziewczynki. I choć makijaż dzieci jest raczej kontrowersyjny, to taki wykonany kosmetykami przeznaczonymi dla najmłodszych raczej nie wzbudza zdziwienia. Kosmetyki kolorowe dla dzieci – cienie czy pomadki – są dodatkowo słabiej napigmentowane, co sprawia, że makijaż jest mniej widoczny i delikatniejszy. Nie nadaje się co prawda na co dzień, ale świetnie sprawdzi się podczas większych wyjść. Każda mała modnisia to pokocha!

Na co dzień mała dziewczynka może jednak używać produktów pielęgnacyjnych, np. bezbarwnych balsamów do ust. Działają one ochronnie i nawilżająco, a podczas zabawy mogą „udawać” prawdziwą szminkę. Jeśli natomiast twoje dziecko chciałoby zmienić kolor włosów, a ty nie chciałabyś, żeby zmiana była permanentna, to możesz zaproponować dziecku kolorowe pianki do koloryzacji. Ich efekt utrzymuje się do kilku myć, a Twoja pociecha będzie zadowolona – to doskonały pomysł na wakacje. Jeśli chcesz więc kupić kosmetyki dla dziecka, koniecznie sprawdź naszą ofertę. W naszym sklepie znajdziesz coś dla Twojej małej modnisi!