• Kategorie
  • Szukaj
  • Krzesełka do karmienia

Żaden rodzic nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania malucha bez dobrego krzesełka do karmienia. Krzesełko takie umożliwia bowiem dziecku uczestniczenie we wspólnych posiłkach z resztą rodziny, a także zdecydowanie ułatwia życie opiekunów. Najlepsze modele posiadają regulowane podnóżki, oparcie czy inne elementy, takie jak podłokietniki. Ważne również, by krzesełko było wyposażone w łatwy do czyszczenia blat, który z pewnością często będziesz sprzątać. Jeśli wybierzesz odpowiedni model, to z pewnością posłuży Ci on przez dłuższy czas.

Krzesełka do karmienia – jakie wybrać?

Krzesełko do karmienia jest zdecydowanie potrzebnym akcesorium, szczególnie wtedy, gdy zaczynasz rozszerzanie diety niemowlęcia. Jeśli szukasz dobrego i bezpiecznego krzesełka do karmienia, to koniecznie zwróć uwagę na kilka niezbędnych aspektów. Przede wszystkim – koniecznie obejrzyj dokładnie samo krzesełko i oceń blat. Powinien być on nie tylko łatwy do czyszczenia, lecz także duży. Poza tym najlepiej zdecydować się na ten zdejmowany, żeby móc przystawiać krzesełko do dużego stołu. Wygodnym rozwiązaniem będą podwyższone ranty, dzięki którym jedzenie nie będzie lądowało na podłodze. Przyjrzyj się również siedzisku - nie musi być wcale miękkie. Powinno być jednak wygodne i na tyle szerokie, by dziecko bez problemu się w nim mieściło. Dobrze, by było też wyposażone w regulowane oparcie, wykonane z łatwego w czyszczeniu materiału.

Dobre krzesełko do karmienia wyposażone jest również w podnóżek, dzięki któremu nogi dziecka nie będą bezwiednie zwisać, co nie jest zbyt wygodne dla malucha. Jeśli natomiast podnóżek będzie regulowany, wtedy będzie można go dopasować do wzrostu Twojej pociechy. Każde krzesełko powinno zostać również wyposażone w zabezpieczenia – pasy bezpieczeństwa są w tym przypadku obowiązkowe, ponieważ nie pozwolą na samodzielne wydostanie się dziecka z krzesełka. Istotny jest poza tym materiał, z jakiego krzesełko zostało wykonane. Ważne, żeby było łatwe w czyszczeniu i wodoodporne.

Krzesełka do karmienia – kiedy kupić pierwsze?

W pierwsze krzesełko do karmienia warto zainwestować, gdy zaczynasz rozszerzać dziecku dietę, czyli około 6. miesiąca życia. Nie będzie zbyt rozsądnym wyborem sadzanie dziecka w takim foteliku kiedy ma ono 4 miesiące, przede wszystkim dlatego, że jest to odradzane przez fizjoterapeutów – aby dziecko mogło bez szwanku siedzieć w takim foteliku do karmienia, powinno już umieć samodzielnie siedzieć.

Warto jednak kupić dobrej jakości fotelik do karmienia dla dziecka, które skończyło 6 miesięcy życia, wybierając jednocześnie model, który zapewnia wsparcie dla jego pleców. Taka pozycja ma mnóstwo zalet – pozycja siedząca jest bezpieczne i utrudnia zakrztuszenie się jedzeniem, ponadto praca żuchwy i języka jest najbardziej efektywna, gdy głowa przyjmuje pozycję pionową. Już samo to powinno Cię zachęcić do inwestycji w fotelik. Co więcej – jeśli szukasz fotelików dobrej jakości, koniecznie sprawdź te dostępne w naszym sklepie. Nie zawiedziesz się!