• Kategorie
  • Szukaj
  • Szafy do sypialni

Sypialnia jest Twoim azylem, w którym odpoczywasz i zbierasz siły na kolejny dzień. Na pewno nie wyobrażasz sobie tego pokoju bez pojemnej szafy na ubrania. Nasz sklep oferuje szafy odpowiadające Twoim oczekiwaniom, jednocześnie zapewniające najwyższą jakość wykonania.

Na jakie cechy zwrócić uwagę przy wyborze szafy?

Rozmiar

Wybór odpowiedniej szafy jest bardzo ważny, ponieważ nie każdy wymiar sprawdzi się w Twoim mieszkaniu. Na jedną osobę, czyli jeden komplet ubrań, wystarczy model o wielkości 140x210 cm, dlatego kupując szafę dla dwóch osób, warto wybrać dwa razy większy mebel. Jeżeli posiadasz krótkie ubrania, na wieszaki pozwalające przechowywać np. garnitury lub koszule trzeba przeznaczyć około 100 do 130 cm, a na sukienki oraz płaszcze nieco więcej, bo 150 do 180 cm. Na jednym metrze drążka zmieści się 10 wieszaków ze strojami. Jeśli zastanawiasz się, na jakiej wysokości zamontować drążek, weź pod uwagę wysokość osób korzystających z szafy.

Dodatkowe półki

Zamontowanie pod sufitem dużej półki pozwoli Ci na bezproblemowe przetrzymywanie walizek, a także długich przedmiotów. Szafy o większym rozmiarze warto ustawić na krótszej ścianie, a pionowe podziały od podłogi do sufitu, tworzące fronty sprawią, że sypialnia, która jest niska, będzie się wydawać nieco wyższa.

Design

Drugą istotną kwestią przy wyborze mebla na ubrania jest jego odpowiedni wygląd. Jeżeli nie masz określonego stylu pokoju, postaw na szafę o uniwersalnym, prostym i minimalistycznym designie, która sprawdzi się w wielu aranżacjach. Jej wykończenie to bardzo często trwały i łatwy w utrzymaniu laminat lub folia. Kolor natomiast najlepiej dopasować do barwy dominującej w pokoju. Pamiętaj jednak, że szafa jest dużym meblem, a jasny odcień drewna lub ponadczasowa biel będzie dobrym rozwiązaniem przy takich gabarytach, zwłaszcza w niewielkiej sypialni. 

Drzwi

Przesuwana, trzydrzwiowa, a może czterodrzwiowa? Front jest najbardziej reprezentacyjną częścią szafy. Drzwi przesuwane są zdecydowanie bardziej estetyczne i taka szafa prezentuje się elegancko. Dodatkowo, inwestując w mebel otwierany w ten sposób, nie musisz się martwić o ilość miejsca potrzebną do otwarcia drzwi. Nieopodal możesz ustawić łóżko i mieć do obu mebli łatwy dostęp. W przypadku sypialni o większym metrażu, możesz wybrać designerską szafę tradycyjnie otwieraną. Niezależnie od Twojego wyboru, warto zdecydować się na zamontowane na niej lustro. Jest to praktyczny dodatek, który optycznie powiększy pokój i dodatkowo go rozświetli.

Wnętrze

Wygląd, a także rozmiar szafy mają bardzo duże znaczenie, ale jej wnętrze również. Funkcjonalna szafa posiada idealnie zagospodarowane miejsce wewnątrz. Decydując się na zakup modelu z naszej oferty, możesz zobaczyć, jak dużą swobodę gwarantują nowoczesne modele. Jeżeli zabraknie Ci miejsca na dodatkowe ubrania, możesz dokupić do znajdujących w środku półek organizery lub komody wewnętrzne. Przeanalizuj dokładnie swoje potrzeby, planując ich rozmieszczenie.