• Kategorie
  • Szukaj
  • Łóżka do pokoju dziecięcego

 

Łóżko jest niezbędnym meblem w aranżacji pokoju dziecięcego. To właśnie w nim sypiają najmłodsi domownicy, dlatego musi być ono ładne oraz bezpieczne. Co więcej, każdy wie, że pociechy nie będą oszczędzać miejsca wypoczynku, bawiąc się na nim. Polecamy Ci zatem zakup modelu z naszej strony, oferując najtrwalsze materiały. Mebel ten powinien być odporny na uszkodzenia, a także solidny.

Halmar LAGUNA 2 łóżko białe
Halmar LAGUNA 2 łóżko białe
Produkt niedostępny

Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego łóżka dziecięcego?

·  Wiek oraz wzrost dziecka – każdy rodzic dobrze wie, że maluchy bardzo szybko wyrastają z ubrań czy butów. Podobnie jest w przypadku łóżka - aby szybko go nie wymieniać, zainwestuj w większy rozmiar, który posłuży mu/ jej na długie lata.

·  Waga dziecka – jest to ważny parametr, istotny podczas wyboru stelaża oraz materaca, który na nim umieścisz. Tę cechę możesz sprawdzić na stronie i dobrać odpowiednio do potrzeb swojej pociechy.

·  Materiał wykonania – łóżko dziecięce musi być bezpieczne, dlatego zainwestuj w modele wykonane z bezpiecznego dla maluchów materiału. Najlepiej sprawdzi się drewno lub płyta HDF.

·  Dodatkowe zabezpieczenia – np. barierki, które mogą być również demontowane.

Praktyczne łóżko dziecięce 

Jak na swój wiek, dzieci gromadzą ogromną ilość przedmiotów - książki, zabawki, ubrania, rysunki, plecaki, a także stroje sportowe. Warto zatem pomyśleć nad łóżkiem z funkcją szuflad, zanim do ich pokoju wkradnie się bałagan.

Na naszej stronie znajdziesz wiele modeli wyposażonych w dodatkowe szafki i szuflady. Aby zapanować nad chaosem panującym w pokoju najmłodszych, polecamy dobór takich mebli. Dzięki nim Twoje dziecko i Ty będziecie spali spokojnie. Szeroki wybór barw na wmorwisku.pl pozwoli na dopasowanie odpowiedniego łóżka do wystroju wnętrza. Spokojny sen zapewnia Ci również gwarancja na meble, jaką oferuje nasza strona internetowa.

Piętrowe łóżko dla pociechy to dobre rozwiązanie do każdej sypialni

Idealnym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe, które pozwoli zaoszczędzić miejsce oraz pod którym możesz ustawić dodatkowy mebel np. drugie łóżko lub biurko. Zaaranżowany kącik do nauki na pewno zachęci Twoje dziecko do częstej nauki, tworząc niepowtarzalny klimat. Jeżeli natomiast masz dwójkę dzieci, bardzo dobrze sprawdzi się model z dwoma łóżkami – jednym na dole, drugim u góry.

O czym powinien pomyśleć rodzic, wybierając miejsce dla łóżka dziecka?

Oprócz powyższych kryteriów, rodzic powinien zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami związanymi z bezpieczeństwem swojej pociechy, takimi jak na przykład zasłonięcie gniazdek czy odseparowanie od niebezpiecznym przedmiotów, mogących zagrozić jego/ jej zdrowiu.

Należy również pamiętać o zabezpieczeniu wystających elementów oraz kantów, a także schowaniu po remoncie farb i materiałów wykończeniowych. Bardzo ważne są certyfikaty bezpieczeństwa oraz atesty, które gwarantują najlepszą jakość mebla. To właśnie one, wraz z Wami rodzicami, dbają o ochronę dziecka.