• Kategorie
  • Szukaj
  • Stoły konferencyjne

Wizytówka firmy, czyli jak wybrać stół konferencyjny?

Sala konferencyjna jest najważniejszym pomieszczeniem w prawie każdym biurowcu. To właśnie w niej odbywają się szkolenia, spotkania firmowe, konferencje dla gości lub rozmowy o pracę. Stół konferencyjny powinien być dobrany ze szczególną dbałością, ponieważ nie jest to zwykły mebel. Ma do spełnienia wiele zadań, w porównaniu do jego codziennego odpowiednika.

Stół konferencyjny powinien pasować do funkcji, jaką będzie spełniał, a także być na tyle uniwersalny, by sprostać postawionym wymaganiom. Warto więc zadbać, aby był efektowny i praktyczny. Jaki stół, więc powinieneś/ powinnaś wybrać, żeby odpowiadał potrzebom gości i wpisał się w charakter wnętrza Twojej firmy? Na naszej stronie znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Odpowiedni stół - czy jego kształt ma duże znaczenie?

Oczywiście, że tak! Aby wszyscy uczestnicy konferencji czuli się komfortowo, konieczne jest zastosowanie stołu o perfekcyjnie dobranym kształcie. Wszystko zależy od tego, ile osób bierze udział w rozmowie. Jeżeli na szkoleniu pojawi się mało osób (max. 3-4), należy posadzić je blisko siebie. Pozwoli to na lepszą i łatwiejszą komunikację. Owalne i okrągłe stoły nadadzą się idealnie i będą sprzyjać integracji pracowników. Natomiast jeżeli w spotkaniu bierze udział kilkanaście osób, warto zakupić większy, stół, tak aby każdy gość czuł się tak samo ważny. Klasycznym rozwiązaniem są prostokątne blaty, które przy większej ilości osób można ze sobą łączyć i ustawiać w różne formy. Na naszej stronie znajdziesz zarówno okrągłe, jak i prostokątne stoły najwyższej jakości.

Jaki rozmiar stołu wybrać?

Istotną kwestią jest dobór właściwego rozmiaru stołu konferencyjnego, tak aby był on wygodny dla osób go użytkujących. Każdy powinien mieć dobry dostęp do blatu, co umożliwi swobodne korzystanie z laptopa czy robienie notatek. 

Stół należy dobrać tak, aby każdy gość miał do dyspozycji odpowiedni fragment szerokości stołu. Pozwoli to na bezproblemowe korzystanie z notatek A4 lub picie herbaty, kawy lub wody. Głębokość stołu powinna mieć minimalnie od 60 do 70 cm, zakładając, że pracownicy będą siedzieć po jednej stronie. W innym przypadku powinieneś/ powinnaś wybrać stół o wymiarze 90 cm.

Wielkość stołu powinna być również dobrana do ilości pracowników, jaka będzie przy nim siadać podczas konferencji. Pamiętaj, aby dopasować mebel do wielkości biura, tak aby goście nie musieli przeciskać się między ścianą a krzesłami. Na naszej stronie znajdziesz wiele ofert, które na pewno będą odpowiadać Twoim wymaganiom pod względem wielkości i kształtu. 

Design to ważny aspekt, którego nie powinieneś/powinnaś pominąć. Wiele osób odwiedza salę konferencyjną, dlatego warto zadbać o jej wystrój i podkreślić profesjonalizm, z jakim działa firma. W danym pomieszczeniu stół będzie wiodącym meblem, a więc powinien on pasować do całości aranżacji. Możesz zdecydować się na czerń lub biel, jeśli zależy Ci na nowoczesnym wystroju. W klasycznych pomieszczeniach sprawdzi się jasne drewno.